Luottamushenkilöt 2021-2025

Erola Jani (sit.)

Kaupunginvaltuutettu,
valtuuston vaalilautakunnan jäsen,
jätehuoltojaoston varajäsen

Yhteystiedot:

050 439 4129
jani.erola@nokiankaupunki.fi

Kuusento Iinu (sit.)

Kaupunginvaltuutettu, kaupunkikehityslautakunnan jäsen, valtuustoryhmän puheenjohtaja

Yhteystiedot:

iinu.kuusento@nokiankaupunki.fi

Lehtinen Joona

Kaupunginvaltuutettu,
hyvinvointi- ja vapaa-
aikajaoston varapuheenjohtaja

Yhteystiedot:

050 331 8183
joona.lehtinen@nokiankaupunki.fi

Pulakka Jukka

Kaupunginvaltuutettu, rakennus- ja ympäristölautakunnan pj, Nokian Vesi Oy hallituksen jäsen, poliisin neuvottelukunta jäsen

Yhteystiedot:

040 848 1601
jukka.pulakka@nokiankaupunki.fi

Räisänen Jussi

Kaupunginvaltuutettu, Vihnusrinnesäätiö hallituksen jäsen

Yhteystiedot:

044 036 3666

Salin Matti

Kaupunginvaltuutettu, kaupunkikehityslautakunnan jäsen, tarkastuslautakunnan varajäsen.

Yhteystiedot:

050 536 2358
matti.salin@gmail.com
matti.salin@nokiankaupunki.fi

Toivainen Juha

Kaupunginvaltuutettu, kaupunginhallituksen 2. vpj, kaupunkihehityslautakunta kaupunginhallituksen edustaja.

Yhteystiedot:

0400 739 311
juha.toivainen@nokiankaupunki.fi

Karjalainen Aki

Varavaltuutettu, tarkastuslautakunnan jäsen, valtuustoryhmän sihteeri

Yhteystiedot:

040 742 7771
aki.karjalainen@nokiankaupunki.fi

Lehtinen Jani

Varavaltuutettu

Yhteystiedot:

jani.lehtinen.perus@hotmail.fi

Malmi Tapio

Varavaltuutettu, kaupunkikehityslautakunnan varajäsen, Pirkanmaan virkistysalueyhdistys kokousedustaja

Yhteystiedot:

0400 634 943

Miller Markus

Varavaltuutettu, rakennus- ja ympäristölautakunnan varajäsen

Yhteystiedot:

040 010 2961

Salin Eija

Varavaltuutettu, sivistyslautakunnan jäsen, keskusvaalilautakunnan varajäsen, vammaisneuvoston varajäsen

Yhteystiedot:

eikku.salin@gmail.com

Muut luottamushenkilöt