Luottamushenkilöt 2021-2025

Asunta Maria

Kaupunginvaltuutettu, kaupunginvaltuuston 2. vpj, valtuustoryhmän pj, Pirkanmaan liiton maakuntavaltuusto ja edustajainkokous jäsen.

Yhteystiedot:

maria.asunta@nullnokiankaupunki.fi

Erola Jani

Kaupunginvaltuutettu, kaupunginhallituksen varajäsen, valtuuston vaalilautakunnan jäsen, jätehuoltojaoston varajäsen

Yhteystiedot:

050 439 4129
jani.erola@nullnokiankaupunki.fi

Huttunen Lauri

Kaupunginvaltuutettu, vapaa-aikajaoston vpj, poliisin neuvottelukunnan jäsen, Nokian ajoharjoitteluratasäätiö hallituksen jäsen

Yhteystiedot:

lauri.huttunen@nullnokiankapunki.fi

Isokangas Tuomo

Kaupunginvaltuutettu, perusturvalautakunnan vpj, käräjoikeuden lautamies

Yhteystiedot:

050 490 6536
tuomo.isokangas@nullnokiankaupunki.fi

Pulakka Jukka

Kaupunginvaltuutettu, rakennus- ja ympäristölautakunnan pj, Nokian Vesi Oy vpj.

Yhteystiedot:

040 848 1601
jukka.pulakka@nullnokiankaupunki.fi

Salin Matti

Kaupunginvaltuutettu, kaupunkikehityslautakunnan jäsen, tarkastuslautakunnan varajäsen, Pirkanmaan maakuntavaltuusto varajäsen.

Yhteystiedot:

050 536 2358
matti.salin@nullgmail.com
matti.salin@nokiankaupunki.fi

Salminen Janette

Kaupunginvaltuutettu, sivistyslautakunnan jäsen, valtuuston vaalilautakunnan varajäsen

Yhteystiedot:

janette.salminen@nullnokiankaupunki.fi

Toivainen Juha

Kaupunginvaltuutettu, kaupunginhallituksen 2. vpj, perusturvalautakunta kaupunginhallituksen edustaja

Yhteystiedot:

0400 739 311
juha.toivainen@nullnokiankaupunki.fi

Heinonen Pia

Varavaltuutettu, perusturvalautakunnan varajäsen, Nokian Vuokrakodit Oy hallituksen jäsen, vammaisneuvoston varajäsen

Yhteystiedot:

044 330 2264
pia.heinonen@nullhoivamimosa.com

Karjalainen Aki

Varavaltuutettu, tarkastuslautakunnan jäsen

Yhteystiedot:

040 742 7771
aki.karjalainen@nullnokiankaupunki.fi

Lehtinen Jani

Varavaltuutettu, Perusturva lautakunnan yksilöjaoston jäsen, PSHP kuntayhtymän valtuuston jäsen

Yhteystiedot:

jani.lehtinen.perus@nullhotmail.fi

Lehtinen Joona

Varavaltuutettu, vapaa-aikajaoston varajäsen

Yhteystiedot:

050 331 8183
joonal4@nullgmail.com

Malmi Tapio

Varavaltuutettu, kaupunkikehityslautakunnan varajäsen, Pirkanmaan virkistysalueyhdistys kokousedustaja

Yhteystiedot:

0400 634 943

Miller Markus

Varavaltuutettu, rakennus- ja ympäristölautakunnan varajäsen

Yhteystiedot:

040 010 2961

Räisänen Jussi

Varavaltuutettu, perusturvalautakunnan ja yksilöjaoston varajäsen, PSHP kuntayhtymän valtuuston varajäsen, Vihnusrinnesäätiö hallituksen jäsen

Yhteystiedot:

044 036 3666

Salin Eija

Varavaltuutettu, sivistyslautakunnan varajäsen, keskusvaalilautakunnan varajäsen

Yhteystiedot:

eikku.salin@nullgmail.com

Muut luottamushenkilöt